Skip to Content

10 צמחים שיטהרו לכם את האוויר בבית

הבוקר הגיעה למשתלה לקוחה שסיפרה לי שכבר כמה חודשים שהיא חשה שעליה לבצע שינוי בביתה. היא לא יכלה לשים את האצבע על הנקודה אך היה חסר לה משהו באוויר. חשבה על על כמה אופציות ובסופו של דבר החליטה להגיע אלינו כדי לרכוש צמחים בעלי תכונות סינון שיטהרו את האוויר בבית

צמחים בעלי תכונות סינון מיוחדות

המלצתי לה על כמה סוגי צמחים לטיהור הבית, שמבצעים פעולות של שחרור החמצן וספיגה של הפחמן הדו חמצני, נוכחותם של הצמחים הללו תיצור מציאות חדשה שתמנע את הימצאותם של הרעלים. פעולות הטיהור, עוצרות כמעט לחלוטין חומרים מסוכנים כמו אתילן תלת כלורי, פורמלין, אמוניה, בנזן ועוד.

שמחתי שיכולתי להציע לה כמה אופציות כדי שהיא תוכל סוף סוף ליהנות מאוויר צח, היא הבינה שתהיה לה בחירה לא קלה בין הצמחים השונים.

העמדתי בפניה אתגר המשולב בחוויה מעצימה, מרתקת ומסקרנת. היא התחילה לבחון את כל הצמחים שהצגתי בפניה כדי לקבל את ההחלטה המושכלת.

גרברה עדינה - מוסיפה יופי רב

גרברה

יופייה של הגרברה האצילית שבה את ליבה, עלי הכותרת יפהפיים במגוון צבעים, צהוב, כתום, ורוד או אדום קסמו לי. הצמח זקוק לכמות קטנה של אור ונראותו היא דומיננטית.

קיסוס החורש – מבצבץ בין הסלעים

צמח נוי יפהפה, קל מאד לגידול בכל טמפרטורה, החל מ – 2 מעלות ועד 32 מעלות. צומח ומטפס במהירות גדולה מאד ומתאים לאקלים הים תיכוני שלנו. הצמח אינו אוהב קרקע מלוחה ולכן לא נראה אותו בקרבת הים.

קיסוס החורש הוא בעל זרעים ופירות אחידים, פרחים צהובים או לבנים דו מיניים בלבד הפורחים בחורף.

צמח הקיסוס קולט את כל הרעלנים ומפרק אותם כך שהוא משמש מטהר אוויר טבעי ונעים מאד לשימוש.

קיסוס אנגלי

שרך חרב – הצבע הירוק שולט בו

שרך חרב

צמח מרהיב ביופיו האוהב מאד אור, צל מלא, דישון אחת לחודש, הרבה מים ולחות. גם מצע האדמה וגם סביבתו זקוקה לאקלים לח לאורך כל היום.

הנבגים הנמצאים בשרך הופכים לביציות ולזירעונים ונותרים פרקי זמן ארוכים ורק כשהאקלים נוח להם, הם מבצעים את הליך הרבייה של הצמח.

ספטיליום – הצמח שאינו אוהב אבק

צמח בעל פריחה מועטה, נוח לגידול, הזקוק להשקיה חד שבועית ולצל. זקוק לדישון אחת לחודש, לאדמה לחה ולניקוי עליו מאבק כך שיתפתח כראוי.

ספטיפיליום

אלוורה – בעל הפרחים הלבנים הקטנטנים

הצמח המיוחד בעל התכונות הרפואיות, מכיל ג'ל ייחודי המצוי בתוך עליו הקשיחים.

שתילי אלוורה

אגלאונמה

הצמח הייחודי והמרשים, קל לגידול בכל תנאי מזג אוויר גם באור מועט.

אגלונמה צמח למשרד

מלכה קימברלי – בעל עלווה יפה במיוחד

השרך האוסטרלי זקוק לאוויר צח ולאור השמש אך חשוב שהקרינה לא תהיה מעליו. נהוג להציב אותו בסביבה מקורה ובטמפרטורה קרירה. בנוסף לכך יש להשקות אותו בהשקיה ממוצעת כך שלא יהיה חוסר או עודף בנוזלים, יש להקפיד לא להשקותו שוב אם הקרקע עדיין לא התייבשה מההשקיה הקודמת ולשטוף את הקרקע מעת לעת כדי לנטרל מלחים שנותרו בה.

 

השרך אינו מייצר פרחים אלא מתרבה גם הוא באמצעות נבגים, גבעולו זקוף והוא בעל צבע ירוק רענן לאורך כל השנה.

שרך מלכה קימברלי

דרצנה מרגינטה - בעל השורשים האין סופיים

 

צמח ייחודי ובולט זה מטפס במהירות לגובה רב עד 4 מטר ולכן רצוי לשתול אותו במיכל עמוק כך שיהיה די מקום לשורשיו הארוכים. עליו ירוקים אך כל קצות העלים צבועים בגווני אדום ויוצרים דגם מרהיב וכה שונה מכל צמח אחר. בזכות שורשיו, הוא צומח הרבה יותר מהר מצמחים אחרים .

לאחר התלבטויות ארוכות רכשה הלקוחה גרברות בכמה צבעים מרהיבים, פוטוס וגם מלכה קימברלי שיעשירו לה את הבית וגם יטהרו אותו על הדרך.

דרצינה מרגינטה