Skip to Content

10 צמחים שיטהרו לכם את האוויר בבית

בימים אלו, במיוחד, כשאנו מוצאים את עצמנו מבלים שעות רבות בבית. החלל הזה הופך להיות חשוב יותר מתמיד. אנחנו מוצאים את עצמנו רוצים להשקיע ולטפח אותו, כדי שיהיה לנו כמה שיותר נעים לשהות בו לאורך זמן. 

ולא פחות חשוב, שהאוויר שאנחנו נושמים יהיה אויר נקי ככל האפשר מרעלים. אז בואו נתחיל?

סנסיווריה - לשון החותנת

הסנסיווריה, היא צמח סופר פופולרי, מכמה סיבות. 

 1. יש לו מראה ייחודי, עם העלים הארוכים, מחודדים וירוקים או מגוונים שלו (תלוי איזה זן בחרתם). הוא ירוק-עד עם צבעים עשירים.
 2. הוא עמיד! חברים, זה צמח שהוא שורד! החלום הרטוב של כל מי שגידול צמחים עבורו זה אתגר של יחסים בינאישיים. 
 3. מתאים גם למקומות עם אור מועט ובבתים החדשים, כשהבית גובל בעוד 3 דירות מכל פינה, אין הרבה חלונות… לכן הסנסיווריה תעשה לכם יופי של עבודה בלהכניס קצת אור ירוק לעיניים.

פוטוס - מלך החושך

פוטוס

הפוטוס הוא צמח מדהים שיכול להחזיק במקומות חשוכים, כמעט ללא אור, זה צמח נשפך, שיכול מאוד להתאים לתלייה גם בבית, הוא לא מלכלך, הוא חי שנים והוא מגיע בגוונים שונים. הוא זקוק להשקייה בינונית, כאשר האדמה למעלה יבשה ולניקוז טוב. מאוד קל להרבות אותו, על ידי חיתוך קל מעט לפני יציאה של עלה ולהשריש אותו במים, לאחר 30 יום תוכלו כבר למצוא קאלוס מפותח עם שורשים. 

ספטיליום – הצמח שאינו אוהב אבק

הספטיפליום הוא צמח בעל פריחה מועטה, נוח לגידול, הזקוק להשקיה חד שבועית ולצל בחוץ או למקום מואר בבית. זקוק לדישון אחת לחודש, לאדמה לחה ולניקוי עליו מאבק כך שיתפתח כראוי. יש לו סטייל אלגנטי ונקי, אם תשלבו אותו בכד לבן הוא יתן לוק מאוורר ונקי. 

ירקה

ירקה

ירקה, צמח שמרבה את עצמו בקלות, עמיד ועדיף לשתול אותו לבד או עם צמחים חזקים אחרים. עליה נשפכים והיא מתאימה לתלייה. כאשר שורשיה נתפסים היטב באדמה היא שולחת שלוחות עם ילדים קטנים, בייבי ירקה, כמוהה וניתן לקטוף אותם בעדינות ולהשרירש אותם בקלות במים ולייצר עוד ירקות קטנות:) יש להשקות כשהאדמה יבשה ולדאוג לניקוז טוב כדי להמנע מרקבונות.  

דקל אריקה

דקל אריקה, הינו אחד הדקלים הבודדים שניתן לגדל בבית, הוא נמוך יחסית ולכן אידיאלי לגידול ביתי. הוא יכניס לכם לבית וויב טרופי עם עליו הארוכים, הוא  מתאים גם לבחוץ למקום עם שמש נעימה, ללא שמש ישירה. 

יש להשקות אותו באופן קבוע, ולדאוג לניקוז טוב. גם מומלץ לרסס אותו במעט מים אם נמצא במקום עם מיזוג אוויר העלול לייבש אותו.  

מומלץ לדשן אותו אחת לחודש בדישון המתאים למחי בית או בדשן 20 20 20.

דיפנבכיה

דיפנבכיה, צמח ייחודי ובולט זה מטפס במהירות לגובה רב עד 4 מטר ולכן רצוי לשתול אותו במיכל עמוק כך שיהיה די מקום לשורשיו הארוכים. עליו ירוקים אך כל קצות העלים צבועים בגווני אדום ויוצרים דגם מרהיב וכה שונה מכל צמח אחר. בזכות שורשיו, הוא צומח הרבה יותר מהר מצמחים אחרים .

לאחר התלבטויות ארוכות רכשה הלקוחה גרברות בכמה צבעים מרהיבים, פוטוס וגם מלכה קימברלי שיעשירו לה את הבית וגם יטהרו אותו על הדרך.

פיקוס בינימינה

פיקוס בינימינה הוא עץ מבוית, עם צמיחה מהירה, הוא ידוע כמטהר אויר מצויין, ירוק עד ועדיף לשתול אותו לבד, כי הוא בהחלט שתלטן. יש להשקות אותו בחורף אחת לשבועיים, בקיץ אחת לשבוע או כשהאדמה יבשה. 

*יש לוודא ניקוז טוב כדי להמנע מרקבונות בשורשים.

פיקוס בינימינה

דרצינה מרגניטה

דרצינה מרגנטיה

דרצינה מרגנטיהעליו מחודדים ורכים עם קצוות סגלגלים, הוא מתאים לגידול בבית במקום מואר, או בחוץ עם שמש לא ישירה. מומלץ להשקות אותו רק כשהחצי העליון של האדמה יבשה. לפעמים זה יכול לקחת עד 3 שבועות. המצע גידול שלה צריך להיות מאוורר וקליל, מומלץ לשלב כאבול. 

פילדנדרון סקנדנס ברזיל

פילדנדרון סקנדנס ברזיל, הוא קצת דומה לפוטוס במראה. הוא צמח נשפך, מטהר אויר, מעולה לחדר שינה. הוא זקוק לאור, ללא שמש ישירה ולהשקייה יציבה, להשקות היטב ואז לתת לו לספוג את כל המים עד שהאדמה יבשה  בחצי העליון וחוזר חלילה.

פילדנדרון סקנדנס

קיסוס החורש

קיסוס החורש

קיסוס החורש, מטפס נצמד חזק ומטהר אויר מעולה, הוא מתאים למגוון של תנאי אור ולכן יכול להתאים גם לבית וגם לבחוץ. 

 

 

0
  0
  המריצה שלך
  המריצה שלך ריקהחזור לחנות
   חישוב עלות משלוח
   קוד קופון