Skip to Content

צמחים למשרד שימשיכו לחיות גם אחרי שבוע

 

אפשר להודות על האמת, זה קרה לי וזה לבטח קורה לרבים מאתנו. רכשתי צמחים לבית ולמשרד  חשבתי שזה מאד פשוט לגדל אותם כך שהצמחים יפרחו ויוסיפו רבות לנראותו של המשרד שלי, אך בסופו של דבר, כמות האור הייתה רבה מדי, שכחתי להשקות במים, לא הוספתי דשן והתוצאות נראו די מהר. עלי הצמח הצהיבו ולאט לאט הוא נבל . ממש חבל !

כדי שזה לא יקרה שוב, בדקתי אילו צמחים מתאימים לגידול במשרד שלי, חיפשתי זני צמחים שגידולם מתבצע בקלות, שטיפוחם לא אורך פרקי זמן ארוכים ושמירב הסיכויים שהם לא ימותו אחרי שבוע.

הימצאותם של עציצים ברחבי המשרד היא חשובה ביותר כיוון שהם מסננים את האוויר יוצרים אוויר צח נטול זיהומים או חיידקים.

מעבר לכך, הוכח במחקרים רבים שהצמחים גורמים למצבי רוח הרבה יותר טובים בקרב העובדים, לאווירה נעימה ומלאה בחיוניות המדרבנת את העובדים לעשייה מרובה תוך נטרול רמת העייפות שלהם.

סנסיווריה – העלים הגבוהים, זה לצד זה בעמדת מינגלינג

צמח הסנסיווריה הזכיר לי את שיחות הפרוזדור במשרדים, בהם נפגשים באקראיות עובדים ממחלקות שונות ומשוחחים על נושא אקוטי. כשהשיחות הללו שלעתים חשובות ופרודוקטיביות יותר מהישיבות…

צמח עמיד זה מעניק למשרדים מראה אצילי ואלגנטי, עליו הגבוהים מרשימים מאד ובעלי פעולות טיהור יוצאות דופן.

עקב גודלם וכמותם הרבה של העלים, מומלץ לשתול את הצמח בכלי גבוה ורחב מידות.

סנסיווריה

ספטיפליום – כלה יפהפייה

ספטיפליום, צמח חזק מאד המוכר בזכות פרחיו הגדולים הצבועים בצבע לבן ומזכירים צורת לב עגלגל או מוארך שבתוכו מונח עמוד קצר המזכיר את החצב. התפרחת הייחודית הפכה אותו לצמח מרשים במיוחד המשרה אווירה נעימה ורגועה במיוחד במשרד.

הצמח רגיש לשמש ישירה ותנאי צל מועדפים עליו, אוהב לשהות בטמפרטורה ממוצעת הנעה בין 16 ל – 18 מעלות בתנאי לחות אופטימליים, ההשקיה שלו נעשית רק כשהוא יבש כדי לא ליצור עודף לחות.

להשלמת טיפוחו, מומלץ לדשן אותו אחת לשבועיים ולגזום את הפרחים שקמלו די לעודד את צמיחתם של פרחים חדשים.

ספטיפליום צמח למשרד

דיפנבכיה – מטהר האוויר הטבעי האופטימלי

דיפנבכיה, עליו הגדולים והירוקים, הצומחים במהירות יחסית יוצרים מראה מלבב בכל פינה במשרד. העלים הגדולים יוצרים טיהור אוויר מקסימלי הנחוץ ביותר בכל משרד.

הצמח זקוק למעט שמש אך חשוב שלא תוקרן עליו באופן ישיר ולהשקיה מועטה.

כדי שהעלים יבריקו ויופיים ישמר, מומלץ לנקות אותם ולהסיר עלים שקמלו.

דיפנבכיה צמח מושלם למשרד

דקל אריקה – כמו סוף על גדות הנחל

דקל אריקה, להיות במשרד אבל להרגיש בנופש, כשדקל ננסי מקסים מקשט את המשרד.

בטיפול נכון בצמח זה, נוצרת מהר מאד צמחיה צפופה ועבותה שתופסת חלק נכבד בעציץ ולעתים אף נוצר צורך להעביר את הצמח לעציץ רחב הרבה יותר.

דקל אריקה אוהב מקומות מוצלים עם אור מועט, הוא רגיש לקור וללחות ולכן יש להשקותו רק שהאדמה ברובד העליון שלה יבש ולדשן אותו אחת לשבועיים.

דקל אריקה

אגלאונמה סילבר – פסי הכסף הדומיננטיים

אנחנו רגילים לראות צמחים שברוב המקרים עליהם ירוקים . בצמח האגלאונמה בולטים שני דברים, עלווה עשירה בצבע ירוק חזק ובולט ובנוסף לכך, פסי כסף הייחודיים המופיעים לאורכם של כל העלים מעניקים להם צביון ונוכחות מיוחדת.

הצמח העמיד צומח במהירות גם בחדרים חשוכים שאין בהם חלון או אור שמש.

אגלונמה צמח למשרד

פוטוס מוס – הזיקית של הצמחים

הצמח המוכר והאהוב מאופיין על ידי גווניהם השונים של עליו. על פי כמות קרני השמש המגיעה לעלים השונים, כך משתנים צבעיו של העלה . עלים בעלי גוון ירוק חזק הם אלה המקבלים הרבה מאד אור, העלים שכמות האור המופנית אליהם היא פחותה, מקבלים גוון בהיר יותר. כך נוצרים לאורך הצמח כמה וכמה גוונים מירוק כהה ועד ירוק בהיר מאד הנוטה לצבעי צהוב ולבן.

הצמח מתפתח לגובה במהירות רבה וכדי שלא ייפגם נוהגים לקשור את גבעוליו למוט הממוקם במרכז העציץ כך שהוא יטפס סביבו מעלה מעלה. כדי לצופף את עליו מומלץ לקטום מדי פעם את קצות ענפיו וגם לנקות את כל עליו מאבק המצטבר עליהם.

שמחתי לרכוש צמחים למשרד,  דקל אריקה, פוטוס מוס וספטיפליום. אעשה כל שניתן כדי לטפח אותם כראוי כך שכולנו נהנו מצמיחתם במשרד.

פוטוס צמח חזק לבית

0
  0
  המריצה שלך
  המריצה שלך ריקהחזור לחנות
   חישוב עלות משלוח
   קוד קופון